12 причин відвідати Харків

Первый пост — он трудный самый 🙂

Якщо мене спитати, який він, Харків,то я б відповіла: різний і всеохопний. Бо тут є все.Харків з висоти пташиного польоту

Саме тому важко починати писати про Харків. Бо хочеться розказати про це все. Ще й бажано відразу. Складно визначити певні пріоритети. Бо якщо вже бути до кінця чесними, то складно визначити що ж більше творить обличчя міста: мистецькі фестивалі або ж ринок «Барабашово»? Що важливіше: літературне життя Харкова чи історія найбільшого в Україні спального району Салтівка?

І ось доля підкинула шанс розібратися з символами-маркерами, які роблять Харків Харковом — для нас, усієї України та навіть усього світу. Справа в тому, що ресурс «Ненароком» реалізує проект «12 причин відвідати…». Організатори пропонують усім охочим назвати 12 причин, чому людям варто приїхати в їхнє місто. Як на мене, ідея відмінна. І дозволяє кожному представити своє місто саме таким, яким ВІН/ВОНА його бачить.

Отож, 12 причин відвідати Харків вперше або ж побувати тут знову

 1. Щоб подивитися, як обличчя міста органічно поєднує в собі риси різних епох. Бо в Харкові губернсько-дворянське минуле з його чарівливими дореволюційними садибами пречудово співіснує з радянським конструктивізмом, назавжди закарбованим в образі Держпрому. Тут Покровський собор з його традиціями козацького бароко XVII. абсолютно невимушено перетікає в класицистські обриси дзвіниці Успенської церкви. І над усім цим витає вишуканий модерновий дух міста, багато в чому створений зусиллями Олексія Бекетова та його учнів.
  Будинок в мавританському стилі

  Ось таким постає на вузеньких харківських вуличках скромний, але елегантний модерн

 2. Щоб побачити найкрасивіший не тільки в Україні, але й в Європі пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Бо Харків — це, перш за все, патріотично.
  Пам'ятник Шевченку

  Харківський пам’ятник Кобзареві — чудовий зразок скульптурної Шевченкіани

 3. Щоб піти на останній сеанс в кінотеатр «Боммер». Бо якщо дивитися інтелектуальне кіно, то в достойному антуражі. І перший стаціонарний кінотеатр на території колишньої Російської імперії підходить для цього якнайкраще. Ну а потім можна прогулятися нічним містом.
 4. Щоб переконатися, що стрит-арт — це дійсно мистецтво, яке творить дива з міським простором. В Харкові варто побувати хоча б тому, що тут вулиці й дворики подарують Вам безліч приємних стрит-артових сюрпризів від Гамлета Зиньківського та Романа Мініна. Не проґавте свій шанс сповна і безкоштовно насолодитися їхнім мистецтвом. Бо хто знає, може, потім вдасться «зловити» їхні твори тільки на якомусь Венеціанському бієнале.Роман МінінГамлет і Мінін
 5. Щоб побувати в Харківському зоопарку — найстарішому в Україні. Та, насолоджуючись компанією метушливих вовків, кумедних свинок або ж поважних левів, зрозуміти нарешті, що ми у відповіді за братів наших менших.
 6. Щоб побувати в дворику Олега Мітасова. І побачити, де ж жив один з найвідоміших міських божевільних, який свого часу поцяткував чи не весь центр міста загадковими написами на кшталт «НЕ•ТЕРЯТЬ•ВЕРЫ•В•ЛЮДЕЙ•ВСЕМ•ВСЕМУ•ЖИВОМУ•НЕ•ЖИВОМУ» або ж «СОЮЗ НЕРУШИМЫЙ. РЕСПУБЛИК СВОБОДНЫХ. НА ЗЕМЛЕ НЕТ». Можливо, саме Вам вдасться розгадати загадку цих письмен, які дехто називав пророчими. Принаймні, поринути в атмосферу Харкова чудернацького Вам точно вдасться.
  Митасівський дворик

  Мітасівський дворик й досі зберігає особливі колорит і ауру

 7. Щоб побачити найбільшу в Україні синагогу. І насолодитися атмосферою толерантності. Зрештою, Харків став домівкою для представників різних народів і культур. І вони знаходять тут потрібне розуміння. Бо на питання «в чому сила,брате?» Харків впевнено відповідає, що вона в різноманітті.
 8. Щоб побувати на концерті Сергія Бабкіна, Андрія Запорожця, груп «Оркестр Че» або «Pur:Pur». Бо де, як не в рідному місті, будеш грати найзапальніше та віддаватися музиці на повну.
 9. Щоб змінити свої уявлення про театр, побувавши на одному зі спектаклів в «Будинку актора». Бо тут згуртовані найкращі недержавні театри. І будь-який найвибагливіший театральний гурман знайде собі щось до смаку. Фанк-футуристичні сценічні полотна театру «Прекрасные цветы», іронічні філософські причті від «Театру 19» або ж замальовки в дусі капусників театру «Котелок» неодмінно змусять пережити дещо призабутий сучасними людьми катарсис.Будинок актора
 10. Щоб хоч один раз побувати на найбільшому в Східній Європі ринку «Барабашово». Може, Ви там нічого й не купите. Але надовго запам’ятаєте його колорит і нестерпно галасливу й метушливу атмосферу.
 11. Щоб відчути бурхливі футбольні емоції, побувавши на оновленому стадіоні «Металіст». Зрештою, Харків був одним з приймаючих міст під час «Євро 2012». А на дурничку такий шанс не випадає нікому. Тому чим Ви гірше за голландців? 🙂 Приїздіть і Ви.Стадіон Металіст
 12. Щоб відвідати один з дуже незвичних музеїв — Музей сексуальних культур світу. І якщо Ви переживаєте за свою духовну цнотливість, то не варто. Цей музей створено в науково-просвітницьких цілях і просто дозволяє краще зрозуміти почуттєву сторону людської природи.

P.S. Не варто вибудовувати всі ці причини в певну ієрархію. Просто приїдьте в моє місто і насолодіться дивовижним топографічним балансом високого й низького, центру й периферії, сакрального й профанного, реального й вигаданого. Ось що таке Харків. Принаймні для мене.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s