Хроніки великого потопу: Як Харків потонув в «Океані»…

Десь там, де живе світло дискотек,

Може, бібліотек…

Одного червневого вечора Харків захлинався… Захлинався від музики, від емоцій, які переповнювали, від дивовижної суміші драйву й ніжності.

Стихія прийшла саме звідти, звідки і чекали: від «Океану Ельзи» — українського гурту, про який сказати, що він культовий, це не сказати нічого.

афіша

Цього року гурт святкує своє 20-річчя. Такий солідний ювілей хлопці вирішили відзначити з грандіозним розмахом. Девіз: тільки найбільші концертні майданчики і тільки найкращі пісні (хоча для нас — шанувальників — вони всі найкращі).

У Харкові прихильники «О.Е.» музичну хвилю ловили на реконструйованому до Євро-2012 стадіоні «Металіст». І вперше після переоблаштування стадіон вітав не футбольних, а музичних фанів.

Три години очікування, може, й не пройшли так вже непомітно. Але воно точно було того варто. Бо з появою на сцені Святослава Вакарчука, Дениса Глініна, Дениса Дудка, Мілоша Єліча, Владіміра Опсеніци втому як рукою зняло. І ці хлопці рішуче вирішили компенсувати прихильникам кожну витрачену на очікування хвилину.

О.Е. в Харкові

Фото з сайту http://www.okeanelzy.com

Особисто мені найбільше на концертах «Океану Ельзи» подобається надзвичайно творча і трошки хуліганська атмосфера, яка там панує. Пісні отримують нове звучання і нове життя. Таке відчуття, що нам дозволили зазирнути за лаштунки якоїсь неформальної джем-сейшен. Бо музиканти не просто грають музику, вони граються з музикою, бавляться з нею і нею.

А ще в мене все більше складається враження, що людей, які ходять на концерти «О.Е.», об’єднують не тільки спільні музичні смаки. Це щось більше: може, якесь спільне світобачення. І це відчувають самі музиканти. Звертаючись до слухачів, Святослав Вакарчук висловив вдячність всім, хто в такі нелегкі часи прийшов на концерт, щоб відчути себе однією родиною. Справді, одна родина, один організм, один духовний порив — так можна описати атмосферу, яка панувала на стадіоні.

О.Е. В Харкові 2

Фото kasa.in.ua

Три години музичних розкошів минули занадто швидко, але залишили приємний післясмак і непереборне бажання знову побувати на концерті улюбленої групи, знову відчути майже магічне почуття єднання з тисячами інших людей, знову співати разом улюблених пісень.

Під час виступу "на біс" учасники гурту перевдяглися в футболки ФК "Металіст" Фото з  сайту http://dozor.kharkov.ua

Під час виступу “на біс” учасники гурту перевдяглися у футболки ФК “Металіст”
Фото з сайту http://dozor.kharkov.ua

До речі, цікавий штрих до портрету харківсько-океанівських стосунків: з нагоди ювілейного туру і неймовірного ажіотажу навіть суворий Харківський метрополітен працював у ніч з 14 на 15 червня аж до другої ночі. Особисто я пам’ятаю ще тільки один випадок, коли заради концерту однієї групи метро продовжило час своєї роботи — заради благодійного концерту групи «Queen».

Наостанок скажу, що прихильність харків’ян до «Океану Ельзи», — це не миттєвий сплеск патріотизму. Це вже роками перевірене почуття. Різниця лише в тому, що раніше жителі Першої столиці наводнювали Палац спорту, а тепер «дорвалися» до «Металіста». І тепер вже точно не залишається сумнівів: Харків любить «О.Е.», а «О.Е.» люблять Харків! І це справжній океан любові, шквал позитивної енергії та ураган нестримного почуття свободи!

Advertisements

1 thought on “Хроніки великого потопу: Як Харків потонув в «Океані»…

  1. Дорогие коллеги! Принимайте блогерскую награду – Liebster Blog Award. Это награда, которая дается блогером другому блогеру за проведенную работу в блоге. Подробности в нашем блоге http://metodounbkm.wordpress.com/2014/06/27/liebster-blog-award/ Поздравляем с наградой! Успехов и признания читателей и коллег!

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s