Фарт по-харківськи, або Де в Першій столиці щастя шукати

Не дивуйтеся доволі «меркантильній» тематиці посту. Бо як би безкорисливо ми не любили своє місто, вигоди від цього благородного почуття ніколи не будуть зайвими.
Отож, сьогодні ми вирішили проінструктувати Вас, де в Харкові варто шукати власну удачу і що конкретно треба робити, щоб «приворожити» її.

keep-calm-and-good-luck

Отож, ловіть перелік найфартовіших місць Харкова.

Першим пунктом свого фартово-пізнавального маршруту варто зробити знаменитий пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. По-перше, для харків’ян і гостей міста вже традицією стало шукати тракторне колесо, яке нібито причаїлося десь серед скульптурних зображень пам’ятника. Харків’яни вірять, що ті, кому таємниче колесо «відкрилося», неодмінно буде щастити. А ті, хто ще не мають харківської прописки, приходять шукати колесо з іншої причини — щоб назавжди залишитися в нашому чудовому місті.

пам'ятник Шевченку

А що робити, якщо Вам так і не вдалося знайти колесо? Здаватися та сумно, похнюпивши плечі плентатися додому? Ні, Харків не може так вчинити з тими, хто його любить. Тому в нашому місті є шанс здобути удачу навіть у тих, кому не вистачає терпіння півдня шукати це славнозвісне колесо. Просто знайдіть на монументі Шевченка фігуру стражденного лежачого кріпака і потріть йому пальця на нозі. До речі, потрібну кінцівку набагато легше знайти за рахунок того, що її вже встигли натерти до блиску.

А зовсім неподалеку від пам’ятника Шевченку відносно нещодавно відкрили пам’ятний знак «50-та паралель». Це місце вже встигли полюбити затяті мандрівники, яким хочеться вдало провести відпустку в іншій країні. Особливих «магічних» ритуалів це місце не вимагає. Але вимагає добрячої фантазії. Бо треба обрати місто, в якому хочете побувати, поставити на нього ліву ногу, заплющити очі та уявити, що гуляєте його вулицями.

50 паралель

Нещодавно харків’яни знайшли для себе ще один об’єкт, якому довіряють свої найсокровенніші бажання. Вони їх нашіптують велетенським вухам, які знаходиться по вулиці Данилевського. Але мусимо попередити, що ця чудернацька скульптура не така вже й безневинна. Раніше вона символізувала роботу спецслужб та «підслуховувала» секрети добропорядних і не дуже харків’ян у парку ім. Горького. Але тільки Вам вирішувати, чи випробовувати долю — чи довіряти свої мрії вухам з такою сумнівною репутацією. Наша справа — просто розповісти про таку можливість.

Велетенські вуха

Якщо Ви мрієте бути щасливими у стосунках, то в Харкові знайдеться кілька місцинок, де можна попросити Фортуну посприяти Вам у справах сердешних. Наприклад, міст на спуску Пасіонарії вже ледь не прогинається під важким тягарем — тисячами замків, які закохані пари вішають на знак свого щирого кохання й бажання прожити разом все життя. Щоправда, з недавніх пір цьому місточку стало трошки легше, бо в нього з’явився побратим за призначенням — підвісний міст на набережній. Тут закохані також вже встигли навішати металевих символів взаємної відданості.

підвісний міст

Не варто забувати і про пам’ятник закоханим, що на Площі архітекторів. Може, він і викликає у городян суперечки щодо своєї художньої цінності. Але на колір і смак — товариш не всяк… А от харків’яни, які хочуть бути щасливі в коханні, частенько зізнаються, що загадують найсокровенніше саме біля цього пам’ятника. А ще хорошою прикметою вважається поцілуватися біля цього фонтану: тоді стосунки будуть щасливими й успішними.

пам'ятник закоханим

Ну і як же оминути увагою проблему фарту студентського? Адже студенти чи не найвірніші послідовники культу Фортуни, особливо в тих випадках, коли погано підготувалися до сесії.

Що ж, по великому секрету розкажемо і цим бідолахам, де шукати щастя та удачі.

Мабуть, найпростіше попросити заступництва у справах навчальних у Святої Тетяни. Барельєф православної покровительки всіх студентів знаходиться на станції метро Університет.

А можна звернутися до богині Шари, жартівливий пам’ятник якій встановлено на території Харківського авіаційного університету спеціально для студентських потреб. Це не просто монумент, а своєрідний вівтар, на який студенти напередодні сесії цілими натовпами приносять свої маленькі «пожертви» — пиво та різні наїдки. Але особливо прихильна богиня з мінливим характером, як вже встигли запримітити студенти, чомусь до тих, хто приносить конспекти лекцій. Цікаво, чому?:)

пам'ятник Шарі

Ще можна піти на територію університету радіоелектроніки та знайти там пам’ятник студенту-програмісту. У нього не дарма виблискує тач-пед на ноутбуці. Бо ж його до блискучого стану натерли пальці студентів, які наполегливо шукають спосіб впіймати удачу за хвіст.

пам'ятник студенту-програмісту

А ще не полінуйтеся й для власної впевненості підіть до університету будівництва. Там «сидить» бронзовий Бекетов, якому на щастя натирають черевики. Спробуйте і Ви здійснити цю магічну процедуру. Студенти названого вишу, принаймні, говорять про її ефективність. Тож хто знає, може, удача посміхнеться і Вам?

пам'ятник Бекетову

І наостанок маленька порада — вірте у себе. Тоді Ваші мрії збуватимуться частіше і не залежатимуть від примх Пані Долі.

Advertisements

1 thought on “Фарт по-харківськи, або Де в Першій столиці щастя шукати

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s