PRO проект

Харківська обласна бібліотека для юнацтва започатковую новий проект «MISTOry».

Про що цей проект? Про неформальну культуру Харкова. Тобто про все, що не вписується в межі офіційного літопису, але що цікаво та потрібно знати про наше місто.

В чому ж «родзинка» проекту? В тому, що в ньому може взяти участь кожен охочий, розповівши свою історію про Харків. І для цього зовсім не потрібно бути істориком або культурологом у десятому поколінні. Достатньо знати якусь цікаву інформацію та мати бажання поділитися нею з іншими.

Просто ми впевнені, що місто має безліч облич. А ми, городяни, жителі великих та не дуже міст, — дзеркала, які відбивають ці обличчя. І чим більшою є галерея таких відображень, тим «живішим» виходить загальний образ міста.

А ще ми впевнені, що разом можемо більше. І дізнатися, і зробити. Саме тому було створено цей проект: щоб об’єднати зусилля активних молодих харків’ян, які люблять своє місто та хочуть розвивати його культуру. Ми хочемо, щоб «MISTOry» став Вашим реальним інструментом саморозвитку та позитивних змін.

Тож сміливіше — долучайтеся! Розкажіть, який Ваш Харків?

Перш ніж натхненно застукати пальцями по клавіатурі, пишучи свій перший пост для «MISTOry», Вам варто познайомитися з філософією нашого проекту. Вона базується на декількох принципах:

 1. Для нас Ви — індивідуальність. І тут Ви можете проявити себе як АВТОР. Ми не прагнемо створити енциклопедію. Ми хочемо почути про Харків від харків’ян (можна і не тільки). Тому будьте собою. Звичайно, в межах розумного, тобто без лайливих слів і особистих образ. А так: творіть, все у Ваших руках.
 2. Ми відкриті для всіх: розміщувати контент на сайті може кожен охочий.
 3. Участь у проекті добровільна і безоплатна. Ви можете писати тоді, коли Вам цього хочеться і Ви маєте вільний час та натхнення. За свій контент Ви не отримуєте грошей. Бо це ж не робота, а хобі (або волонтерство, якщо Вам так більше подобається).
 4. Ми за достовірний матеріал! Авторське бачення — це одна справа, а викривлення фактів — зовсім інша. Тому давайте бути чесними та відділяти факти від коментарів, інтерпретацій і трактувань. Цьому також є місце на «MISTOry», але не під виглядом неспростовних істин.
 5. Бібліотека — це територія толерантності! І ми просимо того ж від наших користувачів. Тому учасники проекту мають утримуватися від дискримінації та особистих образ у бік інших дописувачів. Повірте, це зробить наш спільний ресурс тільки краще!

Згодні з усім викладеним вище? Тоді давайте разом створювати наш ресурс, у якому Ви — повноправний співавтор. І в цій якості Ви можете:

 • Розміщувати текстовий, аудіо-, фото- та відеоматеріал про неформальну культуру Харкова. Ви вирішуєте, про що Вам говорити. Про архітектурні цікавинки, містичні легенди, покинуті будинки, андерграундових музикантів, сучасних художників. Про історичне минуле або плани розвитку міста в майбутньому. Взагалі про все, що завгодно, що здається Вам цікавим. І про те, що мало хто знає.
 • Коментувати контент інших учасників (нагадуємо: без використання лайливих слів і особистих образ). Бо ж спілкування — найефективніший і абсолютно безкоштовний спосіб саморозвитку.
 • Створювати нові теги й рубрики ресурсу. Це допоможе краще систематизувати інформацію та облегшити її пошук.
 • Виносити теми на публічне обговорення. Наприклад, запропонувати іншим учасникам реалізувати спільний соціально корисний проект. Або обговорити перспективи містобудування на найближчі 5 років. Або ж будь-що інше, що спаде Вам на думку.
 • Вносити власні пропозиції в роботу ресурсу. Ми з радістю дослухаємося до Ваших порад і побажань. Щоб спільно зробити наш ресурс краще.

Як Ви вже зрозуміли, на «MISTOry» Ви маєте безліч прав. Обов’язком же бібліотеки в якості модератора є зробити ресурс якомога комфортнішим. А це передбачає наступне:

 • Бібліотека зі свого боку також наповнюватиме ресурс корисним контентом. Це наш внесок у розвиток проекту.
 • Ми залишаємо за собою право редагувати тексти дописувачів для виправлення орфографічних й пунктуаційних помилок. Не переживайте: ми не будемо вносити зміни в авторську тональність текстів.
 • Звичайно, ми будемо змушені видаляти неправдиві й образливі для будь-якої групи людей матеріали.
 • Не забудемо ми й про модерування коментарів: образливі будемо видаляти.
 • І, нарешті, нашим святим обов’язком буде відповідати на Ваші запити та брати до уваги пропозиції щодо покращення роботи ресурсу.
Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s